Sanal Seks Aldatma Sayılır mı?

Sanal Seks Aldatma Sayılır mı?

Sanal Seks Aldatma Sayılır mı?

Bugünün dünyâsında flörtler de heyecanlar da ekranın gerisinde fırına konuyor. Ve tabii tutkular da !Kaçamak ilişkilerin, Sanal Seks Aldatma Sayılır mı? kaçamak peşindeki insanların hayâtında, sanal seksin ne kadar büyük bir yer işgal ettiğini ortaya koyuyor.

Cep telefonunda mırıldanırken dile gelen tatlı ve boş lâflar, karşılıklı gönderilen kışkırtıcı fotoğraflar, ekran gerisindekini ateşleyen müstehcen oyunlar …Sanal seks hayâtımıza internetle en çok da sohbet,chat  siteleri ile berâber girdi. Bilhassa sadâkatsiz insanlar için kaçamaklarını güvenle başlatmanın yolu oldu. Sanal seks; kaçamak bir ilişkinin olmazsa olmaz parçası. Bu kişiler düzenli olarak âşıklarıyla cinsel içerikli mesajlar ve baştan çıkartıcı fotoğraf ve videolar paylaştıklarını saklamıyorlar. Rakamlar, siber cinselliğin modern zaman ilişkilerinde ne kadar mühim bir yeri olduğunu ortaya koyuyor.

Sanal seks; zevkli birşey mi?

Bir insan ekrana bakarak zevk duyabilir mi gerçekten ? Görünüşe göre evet ! Bireyler arasındaki duvarların ortadan kalktığı internet ortamında; insanlar pekâla komplekslerinden arınarak rahatça fantezilerinin peşinden koşabiliyorlar. Meselâ  %91’i sanal seksten gâyet zevk aldıklarını belirtiyorlar. Peki sanal sadâkatsizliği aldatmaktan saymalı mıyız? Yeni çağın ilişkileri bağlamında, bu sorunun cevâbı gri alana düşüyor gibi görünüyor.Yeni teknolojiler hiç şüphesiz cinselliğe ve ilişkilere olan bakış açımızı ve algımızı değiştiriyorlar. Bugün artık kaçamak ilişkilerin, ekranın gerisinde deneyimlendiği en azından buradan başladığı muhakkak. Belki de gün gelecek siber zevk, yüz yüze zevke tercih edilir hâle gelecek. Kimbilir !

Bu yazıyı okuyan herkesin de bu konuda farklı görüşleri vardır eminim. Kimisi aman canım ne olacak alt tarafı sanal diyebilir, kimisi ise çok katı bir tutum takınabilir ve asla diyebilir.

Ben açıkça itiraf edeyim ki, zaman zaman cinsel içerikli sitelere giriyorum, cinsel içerikli sohbet de ettiğim oluyor. Ayrıca kendime sanal bir dünya yaratıp yalnızca burada yaşayan bir insan değilim, elbette ki gerçek bir seks yaşantım var. Asla aman canım ne olacak alt tarafı sanal demiyorum, ama arada birazcık erotizmin ne zararı var ki :))

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
4 yorum
434 okuma
17 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (4 Yorum)

 • onu bunu bilmem de ben.. aldatmanin sanali gercegi olmaz..
  zaten bir baskasi aklinin ucundan gectigi an da aldatmissindir. Bana göre

 • aldatmak kötü bişeydir, sanal gerçek farketmiyor ama bazen düsünemiyorsun kapılıyorsun bir cok kere yasadım pisman oluyorum ama yine yapıyorm…!

  • bana göre reelde aldatmaktan bir farkı yoktur…

   ihanet ihanettir ve alışmış kudurmuştan beterdir der atalarımız…

   bu tip insanlardan her şartta uzak durulmalı…

   üstelik sanalı reele taşımayacağının bir garantisi var mı?

   başka birine aşkım diyor mu?

   başka birine sevgi sözcükleri söylüyor mu?

   başka biriyle özel mesajlaşıyor mu?

   başka biriyle kamerada görüşüyor mu?

   sana ayıracağı vakti o kişiye ayırıyor mu?

   eee bunun neresi masum, nasıl ihanet sayılmıyor anlamıyorum…

   bana göre ihanetin sanalı reeli… küçüğü büyüğü olmaz…

   onursuz heryerde ve her şekilde onursuzdur..

 • ßekarım:D aldatma hakımı kullanaßilirim 😛

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?