Sarımsaklı Roka

Sarımsaklı Roka

Sarımsaklı Roka

Yaz Aylarının vazgeçilmez Meze Ve Salatası olan Roka` Sarımsak ile Birleştiğinde Hakikaten Birbirine Çok yakışıyor.Sarımsaklı Roka salata balık sofralarındaki vazgeçilmezimiz. Sadece Balıkla Değil Birçok Yemeğe Eşlik edebilecek Mükemmel Bir Karışım. Roka birçok Şekilde Ve Birçok Yemekle Gönül Rahatlığı ile Tüketile Bilmekte. Birde Bu Şekilde Denemenizi Tavsiye Ederim. Vereceğim Tarif 1 Demet Roka için Geçerlidir. Siz Degerli Okuyucularımız Kişi Sayısına Göre Malzemeleri Orantılı bir Şekilde Arttıra Bilirsiniz.

Sarımsaklı Roka

Sarımsaklı Roka

Afiyet Olsun..

Malzemeler..
1 Demet Roka
Diş Sarımsak
Domates
Bir miktar Zeytin Yağ
Ve Bir Adet Limon.

Roka’yı Temizledikten Sonra Elimizle Parçalayıp Servis Tabağına Alıyoruz. Mutfak Robotumuza Bir diş Sarımsağı, Kabuğunu Soyduğumuz Domatesi Tuz Zeytin yağ Ve Bir miktar Limon suyu ilave edip Çekiyoruz. Bu karışımı Roka’mızın Üzerine Dengeli Bir Şekilde Döküyoruz. Diğer Domatesi Küp şeklinde Doğrayıp Servis Tabağının üstüne İlave Ediyoruz. Sabırsızlıkla Yemeğin Hazır olmasını Beklemek Kalıyor Geriye 😀

Benzer Konular :

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
6 yorum
1.092 okuma
25 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (6 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?