Sosyal medyadan ve arkadaşlık uygulamalarından tanışmak

Sosyal medyadan ve arkadaşlık uygulamalarından tanışmak

Son yılların en büyük modası sosyal medyadan ve arkadaşlık uygulamalarından tanışmak, ilişki yaşamak ve aşık olmak. İnternet ilişkilerinin en büyük sorunu ise size mesajlaşırken güven verene kadar buluşmamak. İlişkilerin daha sağlam adımlar atarak başlaması için ise karşınızdaki kişiye belli sorular sormanız gerekiyor.

İnternet İlişkilerine Dikkat!

Sosyal uygulamaların amacı her ne kadar yeni arkadaşlık ilişkileri edinmek olsa da kimi zaman bazı kişiler tarafından uygulamaların amacı çiğnenebiliyor. Bu yüzden internet üzerinden biri ile tanışırken dikkatli olun!

İlişkideki Amacınız Ne?

Amacınız herkesi beğenmek için kafa dağıtmak için bir ilişki mi yoksa gerçek bir ilişki kurmak mı? Bunun cevabını kendi içinizde verin ve ona göre uygulamayı kullanmaya devam edin. İlişkilrinizin temelini buna göre atın.

İyi Bir Profil

Profilinizi oluştururken doğrucu olun. Örneğin:

-“Her akşam tenis oynuyorum.” yerine “Türk kahvesine bayılırım.” gibi cümleler kurun.
-Saç renginizi boyatıyorsanız renk tercihinizi belirtmeyin. İyi bir ilişki sağlam temellerden başlar.
-Çok fazla fotoğraf yüklemeyin ve kişisel diğer sosyal medya profillerinizi paylaşmayın. Bunu ilişki kurabileceğiniz kişiler ile paylaşmanızda yarar var.
-Karşınızdaki kişinin “slm, nbr” yazmasına müsaade edin ve konuşma sürenizi ona göre belirleyin. Eğer bu konuda hassas iseniz eşleşmeyi kaldırın. İlişkiniz boyunca bu mesajlara maruz kalabilirsiniz.
-Profilinize ayna karşısında çekindiğiniz bir fotoğraf yerine daha sosyal bir ortamdan fotoğraf koymayı deneyin. Bu sizin egoist biri olmadığınızı gösterecektir. İlişkiniz içinse artı puan!
-Yüzünüzü koymayı bedeninizi koymaya tercih edin yoksa bu ilişkinin amacı değişebilir.
-Fotoğraf seçerken Saat Kulesi ya da Eyfel Kulesi önü gibi pozlardan kaçının. Habersiz çekim yerine kameraya odaklandığınız güzel bir fotoğrafınızı tercih edin! İlişkinizde klişelerden kaçın!

Mesajlaşma Süresini Uzatmayın

Mesajlaşma süreniz bir haftadan fazla olmamalı. Onun davetini bekleyin. İyi bir ilişkinin temeli de cesur ve buluşma teklif etmekten kaçınmayan bir erkekten geçer. Karşınızdaki kişi beklentinizi mesajlarda karşılamıyorsa buluşmaya gitmeyi reddedin. Bazen erkekler, ilişki hakkında ipuçları verirler, bunu unutmayın : )

Çok Naz Yapmayın!

Fazla naz, aşık usandırır demişler. Sosyal medyada onunla tanışmayı bekleyen binlerce insan olabileceğini unutmayın ve çok fazla naz yapmayın. Siz yalnızca bir ilişki temeli atmanın peşine düşün. Belki de bu yalnızca bir arkadaşlık ilişkisi olarak kalacak kendinizi şartlandırmayın.

 

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
400 okuma
22 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

  • Daha önce internet üzerinde chat siteleri ile yerli ya da yabancı, kız ya da erkek arkadaş edinebiliyordunuz. Mobil telefonlar artık bizim her anımızda bizlerle birlikte, işte tamda bu yüzden artık arkadaşlık, sohbet uygulamaları popülerlik kazandı.

  • Arkadaşlık uygulamaları android, en iyi arkadaşlık uygulamaları, en popüler arkadaşlık uygulamaları, mobil arkadaşlık programları, kız arkadaş bulma uygulamaları, arkadaşlık uygulamaları iphone, telefonda arkadaşlık uygulamaları.

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?