Suda Pişen Yumurta

Suda Pişen Yumurta

Suda Pişen Yumurta

Zaten yumurta suda haşlanmıyor mu? Evet yumurta kabuğuyla beraber suda haşlanıyor fakat bu sefer kabuksuz yumurtayı suda haşlayacağız.

Yazın gelmesiyle ağır yemekleri bir kenarı bıraktık ve artık daha fresh, daha sağlıklı yemekler arıyoruz. Bu sıcakta karpuz, kavun peynir ekmekten güzeli var mı?
Fakat sabah kahvaltılarında yumurta haşlamaktan sıkıldıysanız sizlere şahane bir önerim var.Rafadan mı oldu, acaba kayısı gibi olmadı mı, çok mu sert oldu derdi artık bitiyor.

Yurtdışında kahvaltılarda tek tercih edilen yumurta genelde bu şekilde oluyormuş. Kahvaltı da haşlanmış veya tava da yemek yerine suda kaynatılıyormuş.

Bakalım suda yumurta nasıl oluyor?

Kaynatmak için geniş bir tencerenin içerisine suyu koyun ve iyice kaynatın. Su iyice kaynadıktan sonra yumurtayı tavaya kırıyormuş gibi kırın. Kıvamının koyu olmasını istiyorsanız beş dakika, eğer sulu olmasını istiyorsanız 2 dakika kaynatmanız yeterli. Fakat bir yöntem daha söylemek istiyorum. Eğer ki kayısı kıvamında isterseniz derin bir kepçe yardımıyla kepçenin içine alıp elinizle yumurtanın kıvamını anlayabilirsiniz.

Biz denedik ve çok şahane oluyor.

Tavsiyeler benden, denemesi sizden..

Bayram haftası şahane bir hafta olsun.

Www.KoLaySohbet.NeT

Admin

16.08.2018

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
668 okuma
16 Ağustos, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?