Survivor Nagihan Karadere Finale kalabilecek mi?

Survivor Nagihan Karadere Finale kalabilecek mi?

Survivor Nagihan Karadere Finale kalabilecek mi?

Bugüne kadar gösterdiği üstün performansla öne çıkan Survivor Nagihan Karadere Finale kalabilecek mi? Son zamanlarda bazı talihsizlikler yaşamasına rağmen hala yarışı bırakmak istemeyişi ve oyunlardaki hırsıyla öne çıkan Nagihan finale kalmayı çok istiyor. Arkadaşları arasında dik duruşu ve kendine güveniyle gözleri üzerine çekmeyi başaran ünlü yarışmacı birinci olabilecek mi? Bacağındaki ciddi rahatsızlık hayranlarını çok üzdü ve endişelendirdi. Fakat Nagihan kısa bir zamanda kendini toparlamayı başardı ve mücadeleye halen devam ediyor. Survivor yarışmasıyla daha çok tanıdığımız Nagihan Karadere kimdir?

1984 yılında Osmaniye’ye bağlı Kadirli ilçesinde doğmuştur. Fenerbahçe kulübünde yetişen Nagihan Karadere; atletizm dalında Türkiye’yi temsil eden milli atletlerdendir. Ünlü bir koşucu olan atlet; 13-14 Eylül 2003 yılında düzenlenen Balkan Gençler Atletizm Şampiyonasında Köstence’de 400 metre dalında altın madalya kazanan atlettir. Ayrıca 4×400 bayrak yarışını kazanarak gümüş madalya ve 4×100 bayrak yarışını da kazanmasıyla bronz madalya almıştır.

2011 Dünya Üniversite Yaz Oyunları olarak düzenlenen Çin’in Shenzhen kentinde4x400 bayrak yarışmasını kazanarak gümüş madalya kazanan Nagihan Karadere; aynı yarışmada 400 metre engelli koşu da bronz madalya kazanmıştır. Türk Milli takımında yer alan Karadere; bu sayede ülkesine iki madalya getirmiş oldu.

2012 Yaz olimpiyatları 400 metre engelli koşu yarışı elemelerinde hatalı çıkış yapması sonucu yarışma dışı bırakılan Nagihan Karadere; Londra Olimpiyat Stadyumu’nda yapılan elemelerde 4. Seride yarışmak üzere yerini alan 4 numaralı kulvarda olan Nagihan Karadere; çıkış tabanca sesini duymayarak koşuya erken başlaması sonucu yarış dışına atılması sonucunda hocaları ve Türk halkından özür dilemiştir.

Nagihan Karadere; Survivor Yarışmasında ünlüler takımında yer almak üzere seçildi. Acun Ilıcalı’nın yıllardır süren ve merakla izleyici rekorları kıran yarışmasında hayat zorlukları ve macera dolu bir 3 ay geçiren ve gönüllüler takımına karşı arkadaşları ile mücadele veren Nagihan Karadere; performansı ile bakalım finale gidebilecek mi?

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
417 okuma
10 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?