Türk Olmanın 10 Göstergesi

Türk Olmanın Göstergesi

Türk Olmanın 10 Göstergesi

Türk olmanın da kuralı mı var demeyin. Kural demesek de Türk olmanın 10 göstergesi desek daha doğru olacak zannederiz. Bu listeyi okuduğunuzda gerçekten de bunları yapanlar ancak Türk olur diyeceksiniz.

1. Saksı Altı

Evinde bulunan saksıların dibini kültablası olarak kullanır.

2. Deniz

Denize yüzmeye gidip de yüzdüğü yere -affedersiniz- işeyen birini göremeseniz bile ve sonrasında pişkin pişkin “Suyu ısıtıyorum oğlum, fena mi?” veya kocaman deniz ne olacak ki der.

3. Ambulans’ın Peşine Takılmak

Trafikte ambulansın peşine takılıp kalabalıktan kurtularak uyanıklık yapar.

4. Simit

Simit yedikten sonra masaya dökülen susamları parmağının ucunu ıslatarak onları toplayarak yutar.

5. Hesap

Herhangi bir yere hesap öderken arkasını dönerek gizli gizli para saydıktan sonra tam parayı çıkarır ve hesap kutusunun içine veya kasanın yanına bırakır.

6. Trafik’te Sarı Işık

Sarı ışıkta durduğunuz için ancak bir Türk bağırabilir veya korna çalabilir size.

7. Mayo

Sahilde mayosunu kabinde giymek yerine arkadaşlarına havlu tutturarak giymeye calışır, bir de arkadaşlarına “Bakmayın lan” diye çıkışır. Yaşı 10’a kadar olan çocuğuna para vererek mayo almaz ve onun yerine normalde giydiği kilotlarından biriyle denize sokar. Bazen bunu büyükler de yapar.

8. Çay

Çayı tabağına döküldüğü zaman, tabaktan bardağa geri boşaltır ve çayı çabuk soğumasın diye tabağına sıcak su koyar ki sonu çabuk soğumasın.

9. Hayvanlar

Konuşma yeteneği olan hayvanlara öncelikle küfretmeyi öğretir ve çocuğuna da küfrettiği zaman gülerek onu bu konuda bilinçsizce cesaretlendirir.

10. Kağıt Mendil

Hastayken kağıt mendili kumaş mendilcesine günlerce buruşuk bir şekilde cebinde taşır.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
280 okuma
20 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?