Uçuk Çıkınca Ne Yapılmalı

Uçuk Çıkınca Ne Yapılmalı

Uçuk Çıkınca Ne Yapılmalı

Uçuk bağışıklık sistemi zayıfladığında baş gösteren virüs çeşididir. Uçuk Çıkınca Ne Yapılmalı … Hastalandığınızda, dengesiz beslendiğinizde, psikolojik olarak da uçukla karşılaşabilirsiniz. Moral bozukluğunun da uçuğa neden olduğu bilinmektedir.

Uçuk ortaya çıkmadan önce çıkacak bölge kızarmaya ve kaşınmaya başlar. Ardından bir şişkinlik meydana gelir ve şişkinlik iltihaplıdır. uçuk çeşitli kremler bulunduğu yerden daha çabuk uzaklaşır. Uçuk çıktığı yerde çok uzun süre geçmiyorsa doktora gidilmelidir.

Uçuk herhangi bir yerde çıktığında; ilaç kullanmak istemiyorsanız; farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Doğal uçuk kürleri uçuğun bir kaç gün içinde geçmesini sağlayacaktır.

Uçuğu geçirmek için Doğal Tarifler;

Malzemeler

10 gram meşe kabuğu, 3,5 bardak su, 15 gram ceviz yaprağı

Yapılışı

İlk olarak bitkiler ve suyu karıştırın. Ocak üzerinde 15 dakika süreyle kaynatın. Bir süre kaynadıktan sonra bitkiler çatalla ezilerek alınır. Soğutulmuş haldeki bitkiler ardından uçuğun üstüne sürülür. Bür süre bekletildikten sonra alınarak atılır.

Malzemeler

1 tane soyulmuş haldeki elma, 2 bardak su

Yapılışı

Soyulan elma su içinde ocağın üstüne konularak kaynatılır. 10 dakika süreyle kaynatıldıktan sonra soğumaya alınır. Ilık şekildeyken suyu ile uçuk kompresi yapın. Günde bir yada iki kere aynı işlemi yapabilirsiniz.

Uçuk çıktığında üzerine buz da sürebilirsiniz. Buz parçalarını direk şekilde değil bir torbanın içine koyduktan sonra uçuğun üzerine kompres yapabilirsiniz. Buz parçaları uçuğa şok bir etki yaptığı için uçuk virüslerinin kısa sürede sorunlu bölgeden giderilmesini sağlayacaktır. Uçuğun vücuttan uzaklaşması için kür uygularken gündelik hareketlerinize de dikkat etmelisiniz. Ellerle temasından kaçınmalı ve ruj gibi makyaj malzemelerinden uzak durmalısınız. Uçuk geniş alanlara yayılma tehlikesi olan bir sağlık problemidir.

Uçuk Çıkınca Ne Yapılmalı

Uçuk Çıkınca Ne Yapılmalı

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
1 yorum
255 okuma
20 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (1 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?