Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus elbette bayanların korkulu rüyası. Ancak vajinismus tedavi yöntemleri sayesinde bu problem de diğer bütün problemler gibi tamamen ortadan kaldırılabilmektedir.

Vajinismus nedir öncelikle onun cevabını verelim. Vajinismus, vajina girişindeki kasların kasılması olayıdır aslında kısaca söyleyecek olursak bu kaslar kasılır ve böylelikle kişi cinsel ilişki sırasında aşırı ağrı hisseder ve bir süre sonra cinsel ilişkiye giremeyecek duruma gelir. Toplumda yüzde 10 civarında kişilerde görülebilmektedir.

Genel olarak vajinismus hakkında bilgi verdik şimdi de vajinismus tedavi yöntemlerine bir göz atalım.

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Vajinismus Tedavi Yöntemleri

Kızlık zarının alınması yöntemi

Birçok insan kızlık zarının alınarak vajinismusun tedavi edileceğini sanıyor ancak durum böyle değildir ve bu işlem yapıldığında daha çok sorunlar artabilmektedir. Bu tedavi yönteminin uygulanmasına uzman doktorlar tarafından karar verilmekte ve kesinlikle çok az miktarda hastaya uygulanmaktadır.

Bilişsel yöntemler

Bilişsel terapiye son yıllarda ilgi epeyce artmış durumdadır. Çünkü bu yöntem ile bataklık etrafındaki sinekler değil, bataklığın kendisi kurutulmaktadır. Biliş yani algılarınızın yanlış olması sebebiyle nasıl ki beyin tüm hücreleri kontrol ettiği gibi aslında beyin kasları da kontrol etmektedir. Bilişsel terapiler yardımıyla kaslarınızı kontrol edebilmeyi öğreniyorsunuz ve böylelikle cinsel ilişki sırasında kasılmanın önüne geçebiliyorsunuz. Vajinismus tedavi yöntemleri aslında beyin tarafından yönlendirmelerle yapılan tedavi yöntemleridir. Bu durumda da beynin gücünden yararlanmak vardır.

Davranışsal yöntemler

Bunlar da ödevler diyebiliriz çeşitli davranışsal terapi seansları sayesinde baş etmeyi ve ona karşı savaşmayı tepkileriniz ve davranışlarınız ile öğrenebiliyorsunuz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
4 yorum
372 okuma
24 Nisan, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (4 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?