Websitesi Nasıl Kurabilirim

Websitesi Nasıl Kurabilirim

Websitesi Nasıl Kurabilirim

Öncelikle websitesi nasıl kurabilirim için ingilizce adı ile domain türkçe tercüme ile alan adı satın almak gerekli. Bu ilk adım. biz hizmetleri türkçe olması fiyatları da uygun olduğu için isimtescil.net adresinden alan adımızı almamız gerekiyo.

Ardından bir hosting hesabı satın almalısınız. Bunun için çeşitli hosting siteleri mevcut ,alan adı satan sitelerin çoğu artık hosting hizmeti de satıyorlar.hosting’i türkçeye çevirirsek” barındırma hizmeti” diyebiliriz.

Her bir websitesi aslında bir bilgisayarın içinde saklanmakta ve bu bilgisayarlar toplanıp datacenterları oluşturmakta. Çok detaya girmezsek hosting yani barındırma hizmeti satın almalısınız. Burada da dikkat edeceğiniz nokta php destekleyen ve kullanım kolaylığı açısından cpanel desteği veren bir hosting hizmeti seçmelisiniz.

ilk etapta çok okuyucunuz olmayacağı için bandwith yani ağ genişliği az olan bir hesap türü seçebilirsiniz. Yani bu tür hesaplar senelik 20 ile 60 tl arasında değişmekte. Sürekli ve kesintisiz bir hizmet istiyorsanız fiyattan ziyade kaliteli bir hosting şirketi tercih etmelisiniz. Alan adı ise senelik 10-15 dolar arasında,yani 20 tl alan adına 40-50 tl de hosting e para verdiğinizde toplamda cebinizden 70 ile 100 tl arası bir para çıkacaktır tabi bu ikisini alınca websiteniz otomatik olarak kurulmuyor.

Öncelikle kendinize açacağınız sitenin amacına göre bir hazır sistem kurabilirsiniz. Eğer blog açacak iseniz, wordpress sistemi dünya çapında en yaygın ve kullanım alanı en geniş olan bir sistemdir.wordpressin kullanımı ise oldukça kolaydır.Yalnız bu sistemi hosting hesabınıza kurmak, sitenize istediğiniz temayı uygulayıp türkçeleştirmek, gerekli eklentileri kurmak vesaire yani sitenize istediğiniz şekli verme tamamen tecrübe ve teknik bilgi isteyen bir olaydır.

Bir de sitenin google a optimizasyon işlemi var

sadece site açmak ile google genelde indexleme yapmaz. Google ı sitenize çağırmak gerekiyor. Bu ayarlamaları 1 defalık yaptırdığınızda blogunuza yazı resim video ya da çeşitli içerikleri çok kolaylıkla ekleyebilirsiniz. kullandıkça tecrübe kazanacağınız bir sistem olacaktır.

Eski bloglarınızı iki dakikada aktaramazsınız malesef. Eski bloglarınızdaki tüm içeriği tekrardan teker teker eklemeniz gerekmekte. Blogger veya wordpressten yedekleme ile yüklediğiniz taktirde tam uyumlu hale gelmiyor ayrıca indeksleme adına teker teker eski yazılarınızı eklemeniz daha iyi bir seçim olacaktır.

En İyi İRC Hosting Firmaları

ZirveShell
En ucuzundan almak istiyorsanız İRC hosting en düşük fiyatı kaliteli hosting firmaları arasından ZirveShell 25 TL ye bu hizmeti sunuyor ancak saydığımız özelliklerden bir kaçı eksik olarak sunuyor. Bu özellikleride ek olarak alırsanız firmadan fiyat sizlere 35 yada 40 TL ye kadar ulaşacaktır. Ancak ZirveShell in eksik noktası Mobil ban sistemi olarak gözlemledik. Mobil saldırılara karşı yetersiz bir koruma sistemi mevcut olduğu için tercihi sizlere bırakıyoruz.

SekerShell
Sekershell Hosting Firmasının en büyük tercih sebebi bence Online destek sistemi günün hangi saatinde giderseniz gidin karşınıza mutlaka bir muhattap bulabilirsiniz. Artı olarak SekerShell kendi yaptığı yazılımlarla ve yıllardan gelen tecrübesi ile kendisini kanıtlamış ve İRC Hosting denilince akla gelen ender firmalardan birisi olarak göze çarpıyor.

Yelli Hosting
Yelli Hosting daha önce herkesin bildiği İdealShell.Net firmasının domainini satın alarak göze çarpan bir firma, daha önceden İRC makinaları varmıydı bu konuda kesin bir bilgimiz olmadığı için aktaramıyoruz sizlere. Ama Yelli Hosting uygun bir fiyata Güzel iki paketiyle piyasaya girmeye hazır bir durumda. Kendilerininde Sohbet siteleri olan AskKalbim.Net ile dikkat çeken yeni bir firma. Paketlerinede bakacak olursanız uygun ve kullanışlı olarak tavsiye edebiliriz.

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
2 yorum
503 okuma
18 Mayıs, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarYorumlar (2 Yorum)

Bir Yorum Yazmak İstermisiniz ?