Yaşamdan Keyif Almak

Yaşamdan Keyif Almak

Yaşamdan Keyif Almak

Yaşama baktığımızda hep bir koşuşturma görmekteyiz sabah kalkan işe giden, bütün gün çalışan, trafikte yoğun zaman geçiren eve yorgun argın gelen bizler. Sonra yemek, televizyon karşısında geçirilen saatler ve tekrar yeni bir gün için yatağa gidiş. Malum sabah erken kalkılacak ve tekrar işe gidilecek. Bu nasıl gözüktü size? Çok mu depresif belki biraz ama modern insanın yaşamı şu anda tam da bu şekilde bir koşuşturma içinde. Yanlış anlamayın koşuşturmaya karşı değilim sonuçta hepimizin yaşamında sorumlulukları var ve belli bir zamanda çok şey yapmak durumundayız. Beni ilgilendiren bu koşuşturma içinde ne kadar gerçekten yaşadığınızı hissettiğiniz, anın içinde dans ettiğiniz ve gerçekten yaşamdan keyif aldığınız. Evet keyif almak diyorum çünkü bence yaşama dair en önemli değerlerden biri keyif almak.

Peki ne yapmalı ? Değişime adım atma önemlidir. Öncelikle zihnimizi hep meşgul eden ve bizi anı yaşamaktan alıkoyan düşünce ve düşünce kalıplarını fark etmekle başlayabiliriz. Bunun için zaman zaman içimize dönmek ve nefes alış verişimize odaklanmak faydalı olacaktır. Zihnimize gelen düşünceleri aynı bir filmi izler gibi dışardan seyirci olarak izlemek ve bunları not almak bize zihnimizin nasıl senaryolar yarattığı konusunda muazzam iç görüler kazandıracak.

Ben zihni hep vahşi bir ata benzetirim o vahşi atı dizginleyip yönlendiremediğiniz de o sizi kafasına göre kendi istediği yere götürür ve genelde de olumsuz senaryolar yazmaya eğilimlidir. Bunda çevrenin size enjekte etmeye çalıştığı, görsel ve yazılı medya yoluyla farkında olmadan aldığınız olumsuz düşünce ve enerjilerin tabii bir de yaşamınızda çözümlenmemiş durumlara ilişkin düşünce ve enerjilerin etkileri vardır. Zihin faydalı bir araçtır ama onu yeri geldiğinde kullanmak önemlidir.

Hayat bize ne sunarsa sunsun, karşımıza ne zorluklar cıkarırsa cıkarsın.YAŞAMDAN KEYİF ALMAYI HER DAİM BİLMELİYİZ!..Hayattan keyif almak için beklemeye gerek yok, bulunduğumuz her anın tadını çıkarmak yeterlidir.

Www.KoLaySohbet.NeT

Admin

08.08.2018

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
221 okuma
8 Ağustos, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?