Yeni Doğan Bebek Ağlamalarının nedenleri nelerdir ?

Yeni Doğan Bebek Ağlamalarının nedenleri nelerdir ?

Yeni Doğan Bebek Ağlamalarının nedenleri nelerdir ?

Bebekler dış dünyayla iletişim kurmalarının tek yolu bu olduğu için ağlar. Mutsuz olduklarını, sıkıldıklarını ya da kucağa alınmak istediklerini ağlayarak dile getirirler.Yeni Doğan Bebek Ağlamalarının nedenleri nelerdir ?Tecrübe kazandıkça bebeğinizin ağlamaları arasındaki farkı ve ne anlatmaya çalıştığını daha iyi anlayacaksınız.

Acıktım:
Bebeğinizin beslenme rutinine ne kadar dikkat etseniz de onun daha fazla yemek istediği günler olabilir. Eğer bebeğiniz, karnını doyurmanızdan hemen önce ya da doyurduktan sonra ağlıyorsa büyük ihtimalle ya acıktığı ya da doymadığı için ağlıyordun Onu besleyin ve sakinleşip sakinleşmediğini gözlemleyin.

Yoruldum:
Bebekler de bizler gibi aşırı yorulduklarında rahatsızlık hissederler. Bebeğinizi yatağına yatırın ve uyutmayı deneyin. Yatağının üzerine asılı bir dönence ya da mırıldanacağınız bir ninni uykuya dalmasını kolaylaştıracaktır.

Bezim kirlendi:
Bazı bebekler altları ne kadar pis olursa olsun aldırmaz; bazılarıysa en ufak bir ıslaklıktan bile rahatsız olup yaygarayı kopartır. Bebeğinizin bezini

kontrol edin ve gerekiyorsa değiştirin. Pişik de gözyaşlarının bir sebebi olabilir.

Kucak istiyorum:
Kucaklamak bebeğinizin şımarmasına yol açmaz. Eğer kucaklanmak bebeğinizin ağlamasını durduruyorsa, kollarınıza alın onu. Bebeği kanguruda ya da kucak askısıyla taşımak iki elinizi de boşta bırakacağı için işinize yarayabilir, yine de bebeğinize ihtiyaç duyduğu birebir teması sağlamaya özen gösterin.

Emmek istiyorum: Karınları aç olmasa da emmek bazı bebekleri rahatlatır.

Bebekler Neden ağlar ? nasıl susturulur ?Bebekler Neden ağlar ? nasıl susturulur ?

Susadım:
Yaz sıcaklarında bebeğiniz aç olmasa da susadığı için meme isteyebilir. Böyle durumlarda ona biberonda, kaynatılıp soğutulmuş su verebilirsiniz.

Sıkıldım:
Bir bebek sadece sıkılmış olduğu için de ağlayabilir. Bebeğinizle oynamayı deneyin. Ya da yemek yapmak, bulaşık yıkamak gibi bir işle meşgulken sizi izlemesini sağlayın. Yeni bir oyuncak ya da dönence de onun ilgisini çekebilir.

Terledim / Üşüdüm:
Bebek Ölümlerini Araştırma Kurumu’na göre anne babaların üçte ikisi bebek odasının hangi sıcaklıkta muhafaza edilmesi gerektiğini bilmiyorlar. Bebeğinizin oda sıcaklığının 16 ile 20 derece arasında olmasına dikkat edin.

Canım acıyor:
Diş çıkarma ya da kolik gibi her bebeğin yaşadığı rahatsızlıklar bebeğinizin ağlama nedenlerinden biri olabilir.

Ağrım var:
Daha ciddi bir sorun mu? İştahsızlık, ateş, sürekli uyku hali, kusma, ishal veya isilik gibi belirtiler varsa derhal bir uzman doktora başvurun.

wWw.Kolaysohbet.Net

Bir önceki yazımda « makalem ilgini çekebilir. Okumak istermisin ?
yorum yok
411 okuma
1 Haziran, 2018
Admin
Admin

Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin makale yazarlığı yapar. Site web editörü olan admin.


YorumlarBir Yorum Yazmak İstermisiniz ?